Taşınma Yardımı Nedir? Kimler Alabilir?

Taşınma Yardımı Nedir? Kimler Alabilir?

tasinma-yardimiÖzellikle Pandemi zamanında herkesin merakla beklediği Taşınma Yardımı Nedir? Kimler Alabilir? soruları her yerden araştırılmaya başlandı.  Taşınma yardımı, kira yardımı, yangın ve doğal affet gibi durumlarda devletin sağlamış olduğu birçok yardım vardır. Bunlardan en yaygın olanı taşınma yardımıdır.

Yeni bir ortama, yeni bir eve kavuşmak her ne kadar hoş ve heyecan veren bir durum gibi gözükse de çoğu zaman zorunlu durumlardan dolayı üzüntülü bir hal alabilmektedir. Kentsel dönüşüm gibi zorunlu durumlar karşısında sıkıntılı süreçler doğabilmektedir. Bu sıkıntılar karşısında maddi olarak yükünüzü biraz da olsa hafifletecek olan taşınma yardımından faydalanabilirsiniz.

Peki Taşınma Yardımı Nedir? Kimler Alabilir?

Devletimiz tarafından kentsel dönüşüm sebebiyle yeni bir eve taşınmak zorunda kalan vatandaşlara sunulan bir destek yardımıdır. Bu destek yaklaşık 10 yıldır yürütülen kentsel dönüşüm projesi olarak fayda sağlamaya devam etmektedir.
Devlet tarafından sunulan bu destek paketi, kentsel dönüşüm süreci boyunca insanımızın mağdur olmasının önüne geçmektedir. Ayrıca mağduriyet yaşayan vatandaşlara devlet taşınma masrafları dışında kira için de ödeme yapmaktadır.

Taşınma Yardımına Kimler Başvurabilir?

Bu şartlar neticesinde taşınma yardımından faydalanacak olan kişiler şunlardır:
Anayasanın 6306 kanun gereğince sözleşmeyle binaları tahliye edilmiş olan vatandaşlar ve kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yenilenmesine karar verilmiş olan iş yeri ya da konutta bulunan insanlar faydalanabilmektedir.

Kısaca taşınma ve kira yardımı herhangi bir deprem, yangın veya diğer doğal afetler sonucunda evleri ağır hasar görmüş kişiler başvuru yapabilmektedir.

Taşınma Başvurusu İçin Nereye Müracaat Edilir?

Taşınma başvurusu için belediye birimlerine veya Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığına başvuru yapılmaktadır.

++Taşınma Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ve Gerekli Belgeler Neler?++

Başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için tahliye kararından sonra 1 yıl ve yıkım emri tarihinden sonra ise 3 ay süre içerisinde başvurular yapılmalıdır. Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde taşınmak zorunda kalan ev, konut veya iş yeri mağdurları bu yardımdan faydalanmak için istenilen birtakım belgeleri hazır etmeli ve beraberinde götürmelidir. O belgeler şunlardır:
-Riskli yapı belirtme yazı fotokopisi

-Nüfus kimliğinin aslı ve fotokopisi

-Çevre Şehircilik ve İklim Müdürlüğü yerinden alınmış olan başvuru formu

-İkametgah adres belgesi veya son üç aya ait su, elektrik ya da doğalgaz faturalarından birisinin aslı

-Islak imza onaylı yeni adrese ait nüfus kayıt örneğinin aslı

-Kamu bankalarından herhangi birisinde açılmış olan vadesiz hesap cüzdan fotokopisi

İş yeri sahibi veya kiracısı olan kişilerin kentsel dönüşüm projesi kapsamında taşınmak zorunda kalan vatandaşların ise:

-Başvuru Formu

-Nüfus Kimliğinin aslı ve fotokopisi

-Kamu bankalarından herhangi birisinde  başvuracak olan kişinin kendi adına açılmış olan hesap numarasıyla IBAN numarasını gösteren hesap cüzdan fotokopisi

-Yeni taşınacak olan bina ile riskli binaya ait vergi levhası

-Riskli yapı belirtme yazı fotokopisini hazırlaması gerekmektedir.

Taşınma Yardım Ücreti Ne Kadar?

15.12.2012 yılı Resmî gazetede yayınlanan ve yönetmelikte belirlenen 6306 sayılı kanunun usul ve esaslarına göre;
İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde yaşayan mağdurlara 2016 yılı için bir defaya mahsus verilen taşınma yardım parası 1590 TL’dir.
Antalya, Adana, Bursa, Konya gibi diğer büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlara verilen tutar ise 1500 TL’dir. Geri kalan diğer şehirlerde yaşayan mağdur
insanlara verilen tutar ise 990-1380 TL arası değişmektedir.

Nakliyat Sigortası Nedir?

Nakliyat sigortası; eşya veya malların bir yerden başka bir yere taşınırken hava, deniz, kara yolları ile nakledilmesi esnasında meydana gelebilecek her türlü zarar ve risklere karşı güvence sağlayan bir sigorta türüdür. Ayrıca hükümleri, konvansiyonu ve poliçede belirlenen özel şartlar çerçevesinde temini sağlanan bir sigortadır.

Taşıma İrsaliyesi Nedir?

Belirli bir ücret karşılığında nakliyat yapan firmalar tarafından kullanılan bir belgedir. Araç sahipleri tarafından, belli bir fiyat karşılığında eşya veya mal taşıyacak olan tüzel veya gerçek kişi olan nakliyecilerin taşıdıkları eşya veya mallar için hazırladıkları resmi bir belgedir. Bu belge bir malı veya eşyayı bir yerden başka bir yere taşırken bu eşyalar ile ilgili bilgilerin kaydedilmesini sağlar.

Fatura İle Taşınma İrsaliyesi Arasında Fark Var Mı?

Her ne kadar fatura ile sevk irsaliyesi birbirine benzer çağrışımlar gibi gözüküyorsa da aslında fark vardır. Çünkü her iki belgenin de kullanım amacı birbirinden çok farklıdır. Fatura bir eşyanın ya da malın satışı için düzenlenirken, taşınma irsaliyesi ise bir eşyanın ya da malın taşıma işlemi için düzenlenir.

Eşya-Malzeme Depolama Hizmeti Nedir?

bursa nakliyat

Çeşitli sebeplerden ötürü insanlar ev, ofis, fabrika veya iş yerlerini taşırken eşya veya malzeme depolama
hizmetine ihtiyaç duyarlar. Eşya ve malzemelerin taşınacağı yer belli olmadığı durumlarda eşya depolama hizmetinden faydalanılabilmektedir.

Nakliyat hizmetleri sağlayan firmalar sayesinde eşya depolama hizmeti ile uğraşılmadan halletmek mümkün hale gelmiştir. Ayrıca sigorta hizmetiyle eşyalar güvence altına alınmış olup gönül rahatlığıyla istenildiği kadar kiralanabilmesi mümkündür. Bu eşya depolama hizmetleri arayışının çoğunluğu emlakçı ve kiracılar arasında çıkan anlaşmazlıklar yüzünden ortaya çıkmaktadır.

Sıklıkla ev ve iş yerlerinin kesinleşmemesi durumlarında karşılaşılan depo hizmeti arayışı kafalarda bazı soru işaretlerini de beraberinde getirmektedir. Özellikle depolarda muhafaza edilen eşyaların kaldığı yer hijyen konusunda nasıl ve depolarda saklanan eşyalar acaba kaderine mi bırakılmaktadır gibi birçok soruyu beraberinde getirmektedir.

Eşya veya Malzeme Depolama Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Eşya depolama hizmetlerinin birçok avantajı olmakla birlikte en büyük avantajlarından bazıları; uygun fiyat,
sigorta hizmeti, eşya sınırlamasının olmaması, ferah ve geniş yelpazeli yerde saklanması gibi birçok faydası vardır.
Depolarda muhafaza edilecek olan eşyaların miktarı ve kalma süreleri fiyatta değişiklik göstermektedir. Ücretsiz expertiz hizmeti ile eşyalar taşınmadan fiyat ve diğer konularda anlaşmak çok kolay hale gelmektedir.

Eşya Depolamada Hangi Şartlar Aranmalıdır?

Nemsiz ve rutubet olmayan bir ortamda muhafaza edilmesine dikkat edilmeli. Güvenlik kameraları
ile korunuyor olması ya da korunması için bir güvenlik görevlisinin tahsis edilmesi ekstradan güven verecektir.

Güvenli ve korunaklı yerlerde saklanan eşyaların kaldığı bölge haşere ve böceklerden korunması lazım. Ayrıca bu yerler sık sık ilaçlanıyor mu dikkat edilmelidir.

Bursa Ofis ve Büro Taşıma

 

Ofis ve büro taşıma işi titizlikle yapılması gereken bir iş olup profesyonel ekiplerle ince eleyip sık dokunulması
gerekmektedir. Teknik ekipman, evrak ve hassas eşyaların nakliyesi göz önüne alındığından taşınma işlemi büyük önem taşımaktadır. Böyle önemli bir işi planlı bir şekilde yapılması şarttır.

Büro veya ofis taşıma için nakliye firması seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin hasarsız, kırıksız ve çiziksiz taşımada olmazsa olmazlardan bir tanesi asansörlü nakliyat hizmetidir. asansörlü nakliyat sayesinde bina içindeki eşyalar duvarlara ve bina içindeki hiçbir betona çarpma riski olmadan güvenli bir şekilde binanın pencere veya kapısından aşağı indirilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken başka önemli husus ise araç seçimidir. Çünkü Hassas eşyalar taşınırken sıkışık bir şekilde yola çıkarılmamalıdır. Ezilme, kırılma, çizilme riski çok fazla olduğundan her zaman araç içinde boşluklar bırakılmalıdır. Araç seçimi buna göre ayarlanmalıdır. Bir diğer husus ise ambalajlama malzemesi birinci
kalite tercih edilmeli ve eşyalar ambalajlanırken balonlu naylon muhakkak kullanılmalı ve iyi bir şekilde sarılmalıdır.

Ayrıca Montalama ve demontalama konusunda ekip üyelerinin tecrübeli ve bilgili olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Büro ve ofis taşıma aşamalarını sayacak olursak sırası ile:
-Ofiste veya Büroda bulunan malzemelerin tespiti(ekspertiz)
-Fiyat anlaşması ve sigorta sözleşmesinin imzalanması
-Tespiti yapılan eşyaların demontesinin yapılması
-Özenle sökülen eşyaların paketlenmesi
-Bu paketlerin araçlara yerleştirilmesi
-Hedef noktaya teslim edilmesi
-Eşyalara zarar gelip gelmediğinin kontrolü
-Son aşama montalama ile aşamalar bitmiş olmaktadır.

Ofis-Büro Nakliyat Fiyatı Ne Kadar?

İşin kalitesine, mesafeye, eşyaların miktarına ve Bursa İmza Evden Eve Nakliyat (imzaevdeneve.com) gibi müşterilerinin memnuniyeti için çalışan firmalar her zaman yüksek kalite ve hesaplı fiyat avantajı sağlayıp her zaman diğer nakliye şirketlerine nazaran fiyatı düşük olmaktadır. Fiyat ve kalite avantajları için
05358896896 numaradan ya da imzaevdeneve.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Tavsiye Edilen Firma

Ucuz ve güvenli Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat tavsiye edilen firmayı bulmak için daha önceden hizmet almış ve öneren kişilere sorup bulmak lazım. Firmayı bulduktan sonra firma ile ilgili değerlendirmeleri ve yorumları araştırıp  iyice analiz edilmesi gerekir. Sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili bilgi alınması büyük önem taşıyacaktır. Çünkü şehirlerarası nakliye işlerinde planlı ve düzenli bir şekilde programa uygun hareket edilmesi daha sonra
çıkabilecek olumsuz durumlar karşısında çözümün kısa sürede oluşmasını sağlayacaktır.

Kamyonetli Nakliyat Hizmeti Nedir?

Kamyonetli nakliyat, taşınacak olan eşyaların az olması durumunda tercih edilen en küçük nakliyat araç türüdür.

++Kamyonetli Nakliyat Avantajları++

Bu nakliyat aracının eşyaların az buz olduğu durumlarda birçok avantaj sağlamaktadır.
-Diğer araç türlerine göre daha ucuzdur.
-Ebat olarak diğer nakliyat araçlarına göre küçük ve seri olduğundan ötürü eşyaların yüklenip hedef adreste indirilmesi daha hızlı gerçekleşir.
-Daha az ekip çalışanına ihtiyaç olacağı için maliyeti azdır.
-Kayıp az olacağı için Nakliyat Şirketinin kalitesi yakından görülmüş olur.
-Kamyonet diğer araçlara göre daha az yakıt yakacağı için fiyatta oynama yapılabilmektedir.

Kamyonet Kiralamak Mı yoksa Nakliyat Hizmeti Almak Mı Daha Avantajlı?

Bu durum mesafe, eşyaların sayısı ve hacmi gibi bazı durumlardan dolayı değişiklik göstermektedir. Örneğin taşınacak olan eşyalar az ve şehir dışına götürülecek ise  araç kiralamak daha cazip olacaktır. tabi burada bazı riskleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Yaşanabilecek olası bir kaza anında ya da çok yakan bir araç ile gidip dönmek maliyeti hizmet almaktan daha fazla tutacaktır. Eğer ki eşyalar çok ve hacim olarak ağır ise nakliyat hizmeti almak daha ekonomik olacaktır.
Çünkü adam tutup eşyaları indirip bindirmek ve yol için yakıt maliyeti bir hayli fazla olacaktır. Mesafe kısa ve eşyalar çok olduğu zaman araç kiralamak çok daha ucuz olacaktır. Fakat zamanınız değerli ve src4 belgeniz yoksa her halükarda nakliyat şirketiyle anlaşıp daha büyük araçla eşya taşımak daha ekonomik olacaktır.
Bu sebeple kaliteli hizmetin yanında cazip fiyat avantajlarından yararlanmak için Bursa İmza Evden Eve Nakliyat Firmasıyla hemen iletişime geçebilirsiniz.

 

En Büyük Evden Eve Nakliyat Platformu?

Bursa İmza Evden Eve Nakliyat Platformu, Türkiye’nin en köklü, en prestijli ve en çok tercih edilen nakliyat firmasının zirvesinde yer almaktadır.
Bu başarısının sırrı özverili çalışma, yüksek kalite, uygun fiyat avantajı ve tabi ki müşterilerinin memnuniyeti için göstermiş oldukları üstün hizmet gayretidir.

 

En Güvenilir Nakliyatçılık Firması

En iyi nakliyatçılık, Bursa’nın en çok tercih edilen ve en çok memnun kalınan firması İmza Evden Eve Taşımacılık her geçen süre boyunca imajına renk, gönüllere taht, nakliyatçılara öncü olamaya devam etmektedir.Enter your keyword

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı