Bursa Evden Eve Nakliye Tarihçesi

Bursa Evden Eve Nakliye Tarihçesi

bursa evden eve nakliye

bursa evden eve nakliye

Evden Eve Taşımacılığın Tarihsel Gelişimi

Bursa evden eve nakliye firmamız dahil olmak üzere bütün nakliyat firmalarının tarihsel gelişimine baktığımız zaman teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok hızlı ilerlediğini görebiliyoruz.

Taşımacılığın tarihsel gelişimi yaklaşık 8000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Tekerlek ve dingil gibi buluşların ortaya çıkmasıyla birlikte taşınan yük miktarı artmış, insan gücüne olan ihtiyaç azalmıştır.

Tarihteki İlk At Arabası Taşımacılığı

İlk At arabası Taşımacılığı

At arabaları ortaya çıkmış böylece ilk yük taşımacılığı başlamıştır. Daha sonraları rüzgâr enerjisinin denizlerde kullanılmasıyla beraber ortaya yelkenli gemiler çıkmış, kürekçilerin yükü en düşük seviyelere inmiştir. Buharlı makineler ve içten yanmalı motorların icat edilmesiyle beraber ulaşım çok kısa süreye inmiş, böylece yük taşımacılığı ivme kazanmıştır.

1800’lü yılların başlarında buharlı makine harikası olan 10 tonluk trenin icat edilmesiyle birlikte kara taşımacılığında önemli bir adım atılmış oldu. Tren taşımacılığın birinci ve ikinci dünya savaşlarında da aktif bir şekilde kullanılıp silah ve mühimmat sevkiyatında aktif rol oynamıştır. 1670’lerde kendi kendine hareket eden buharlı araç her ne kadar tarihi trenden eski olsa da popülaritesini 2. Dünya savaşından sonra kazanmıştır. Böylece insan ve yük taşımacılığı hızla ticarete dönüşmeye başlanmış.

Günümüzde Nakliyatın Gelişim Süreci

1900’lerin sonunda tüzel kişilerin belli bölgelerde kuyruğa girip müşterilerini bekledikleri zamanları hepimiz az çok hatırlarız. Önceleri sigortalı taşıma olmadığından dolayı eşyalarınıza zarar geldiğinde zararınızı kimse ödemeye yeltenmezdi. Firmaların belli bir adresleri de olmadığından ötürü insanlar güvenerek eşyalarını yabancı nakliyatçılara teslim etmekte tereddüt yaşamaktaydılar. Fakat teknoloji ile birlikte hayatımızda birçok kolaylık gerçekleşti.
Özellikle sigorta acentalarının ortaya çıkması ve nakliye şirketlerinin müşteri memnuniyetini gözetmeleri sayesinde taşımacılık sektörü ile müşteriler arasında bir güven ortamı oluştu. Sadece bu kadar da değil, nakliyatçılarla pazarlık için teker teker hepsiyle konuşma gereği de kalmadı. İnternet ve telefonlar sayesinde size uygun fiyatı dakikalar içinde öğreniyor, taşıma işleminizi çabucak yapabiliyorsunuz.

İmza Evden Eve Nakliyat başta dahil olmak üzere diğer bütün  taşımacılık firmaların en büyük teknolojik gelişmelerin başında şüphesiz asansörlü nakliyat gelmektedir. Her türlü kırılma, dökülme ve çizilmeleri minimize ederek zaman ve iş gücü harcamasını büyük ölçüde azaltmaktadır.

Sonuç olarak Teknolojinin pazar payı çok büyüktür ve yapılan buluşlar sayesinde önemi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Bursa ve bölgesinin En büyük nakliye şirketlerinden bursa evden eve nakliye şirketi olarak teknolojiyi daha iyi hizmet için bir araç olarak kullanıyor müşterilerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Bursa Evden Eve Nakliyat her zaman hizmetinizde…

 

<<Bursa İmza Evden Eve Nakliyat Şirketi-Mehmet Orhan<<Enter your keyword

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı