Nakliyat Hizmetleri

Nakliyat Hizmetleri

nakliyat hizmetleri

Nakliyat Hizmetleri Nedir?

Nakliyat Hizmetleri nedir? Sorusuna genel bir cevap vermek gerekirse zorunlu ya da isteyerek bir yerden başka bir yere istek veya talep doğrultusunda eşyaların yük araçlarıyla taşıma işine verilen isimdir. Nakliye, nakliyat, taşıma ve lojistik olarak çeşitli isimler ile de tanımlanmaktadır.

İhtiyaca Göre Nakliyat Çeşitleri:

1 – Evden Eve Nakliyat:

Evden eve taşımacılık son zamanlarda piyasada yankı oluşturan büyük bir hizmet sektörü haline gelmiştir. Türkiye’de genç nüfus oranının hızla artması, devletin çalışma ve okuma teşvikleri, politik konumu vb. sebeplerden ötürü giderek Pazar payının büyüdüğü bir sektör haline gelmektedir.

Evden eve asansörlü taşımacılık ile ilgili insanların aklında büyük bir soru işareti oluşuyor. Balkonsuz ve penceresi dar olan yerlerdeki eşyalar nasıl asansör dayandırılıp çıkartılacak? Bunun çözümü çok kolay.

Balkonu olmayan ve penceresi küçük olan yerlerdeki eşyaların çıkartılması ve Güvenlik açısından da asansörün pencereye tam anlamıyla dayanması için pencerenin orta kısmı zarar verilmeden sökülür. İşlem bittikten sonra zarar verilmeden eski haline getirilir. Pencereden çıkarılamayacak büyüklükteki eşyalar ise merdivenlerden ve insan gücü yardımıyla çıkartılır ya da indirilir.

Taşımada Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Hususlar:

Cinsine ve boyutuna göre paketleme yapmamak, ucuz ve kalitesiz malzeme kullanmak, cinsine göre istifleme yapmamak eşyalara büyük oranda hasar vermesine neden olacaktır. En kısa süre içerisinde taşınma ya da indirme işlemi yapılıp hedef adrese getirtilir. Paket ve istiflenmiş malzemelerin hasar görmemesi için en uygun yerlere koyulması gerekmektedir.

2 – Kargo Nakliye:

Kargo Nakliye, her çeşit eşyayı parsiyel şeklinde hızlı, güvenilir, ucuz ve tam zamanında ulaştırmayı hedefleyen dağıtım firmalarıdır. Hava, kara ve denizden ulaştırmayı aktif bir şekilde kullanır. Genellikle kara yolunu tercih ederler.

 

3- Parsiyel Taşımacılık:

Nakliyat Hizmetleri içerisinde parsiyel taşımacılık, büyük avantaj ve kolaylık sağlayan, aynı güzergâh üzerinde bulunan minimum 2 farklı adrese ürün, malzeme veya eşya taşıma işidir. Sadece büyük araçların olduğu tır ve kırkayak gibi araçlarla değil aynı zamanda ihtiyaç ve talebe göre kamyon, kamyonet gibi küçük araçlar da bu iş için kullanılmaktadır.

+ Eşyaların az olduğu durumlarda,

+ Şehirler arası veya şehir içi taşıma masrafların çok olduğu durumlarda,

+ Arkadaş ya da akrabaların aynı yere taşınmaları durumunda,

+ İş yeri Ofis veya fabrika ortaklarının iş yerlerini kapatmaları durumunda,

Bu Nakliye türü tercih edilmektedir.

4 – Nakliyat Ambarı:

Bu iş için eşyalar ambarlarda özel ve özenle listelenip paketlenir. Paketleme işlemleri esnasında ise kiloları hesap edilir. Bürüt ve Dara hesaplamaları yardımlarıyla mesafe hesaplamaları yapılıp net bir fiyat listesi çıkartılır. Elektrik ve elektronik, tabak, porselen ve cam gibi hassas malzemelerin köpüklü kutular ve özel muhafaza hazneli kutulara yerleştirilmektedir.

 

5 – Parça Yük Taşıması:

Parça yük taşıması, küçük ebatlara sahip malzeme ve eşyaların taşınmasına verilen isimdir. Ufak çaplı işler için kullanılan bu nakliyat türü küçük ebatlı araçlar ile de temin edilmesi sağlanmaktadır. Bu iş için kırılgan eşyalar için araçlar özel kutular ve bölmelere ayrılmıştır. Kırılma ve darbelere dayanıklı eşyalar en önce yüklenerek kırılabilecek olan malzemelerin en altına koyulur. En üste ise kırılabilen eşyalar konmaktadır. Bu da riski %90 oranında azaltmaktadır.

Bursa Evden Eve Nakliyat Hizmetleri Ev veya ofis taşıma lisansına sahip, senelerin vermiş olduğu tecrübesiyle sektörde lider konumda hizmet veren, kalitesini kanıtlamış ve  sektörünün en önde gelen firmaların başlarında gelmektedir.

Şehirler arası veya şehir içi nakliyat hizmetleri düşünüp planlıyorsanız ve de Bursa evden eve nakliyat ücretlerinin nasıl belirlendiğini öğrenmek ister iseniz konu ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Çalışmalarımızı görmek için lütfen tıklayın!Enter your keyword

Whatsapp Hattı
Telefon Hattı